Garanti Şartları

GARANTİ ŞARTLARI - I
1. Garanti süresi ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır.
               
2. Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere, ürünün tamamı firmamız garanti kapsamındadır.
               
3. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre, ürünün merkez servise gelmesi ile başlar. 
               
4. Garanti kapsamındaki ürünleriniz için Eda Güvenlik Sistemleri Teknik Servis Bölümüne  garanti belgesi ve faturası (aslı veya fotokopi) ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız ve garanti belgesi olmayan ürünler teknik servis tarafından kabul edilmez.
               
5. Ürünün, teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde dörtten fazla arızalanması veya garanti kapsamı içerisinde altıdan fazla arıza ortaya çıkması sonucu, üründen yararlanamamanın süreklilik kazanması, tamiri için gerekli azami sürenin aşılması, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla malın satıcısı, bayi acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.

 

GARANTİ ŞARTLARI - II
6. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Kullanıcı kaynaklı arızalar için 3 -  4 ve 5. maddeler uygulanmaz.
               
7. Tüketici Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü'ne, Tüketici Mahkemelerine ve Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilir.
               
Garanti Kapsamı Dışındaki Durumlar      
1. Ürünün herhangi bir nedenden dolayı hatalı taşınması, kurcalama, yetkili servis dışında yapılan tamir, kullanım kılavuzunda belirtilen haller dışında yapılan uygulamalar, doğal afetler ile yıldırım, yangın, su basması gibi durumlar sebebiyle meydana gelen.
               
2. Ürünün montajı sırasında ters gerilim veya yüksek gerilimde kullanılması ile oluşan hata ve arızalar.
               
3. Garanti etiketinin yırtılması veya işaretlerinin tahrifi halinde ürün garanti kapsamına dahil değildir.
               
Notlar:              
• Garanti Belgesinin satıcı tarafından eksiksiz olarak doldurulması, kaşelenmesi ve imzalanması gerekmektedir.
• Arıza halinde garantinin geçerli olabilmesi için garanti belgesinin ürün ile birlikte getirilmesi gerekir
• Satılan ürüne ilişkin kesilen fatura, garanti belgesi yerine geçmez

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kabul Et